W związku z prowadzonym postępowaniem na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z tekst jednolity Dz.U. z 2015 r. poz. 2164) Zamawiający udzielił  odpowiedzi na zadane pytania:
 Pytanie z dnia 03.02.2016 r. :
  
Pytanie 1
Proszę o wyjaśnienie rozbieżności w regulaminie konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej budowy krytej pływalni w Kępnie.
W punkcie 2.3. regulaminu zapisano, że wartość nagród pieniężnych wynosi 30 000zł netto
 
W punkcie 5.1. regulaminu zapisano, że podane kwoty nagród są kwotami brutto.
Proszę o wyjaśnienie który zapis jest prawidłowy.
  
Odpowiedz Zamawiającego:
 
W Regulaminie konkursu w rozdz. II Praca konkursowa w ustępie 5.1 pkt. 2 omyłkowo wpisano, że podane kwoty nagród są kwotami brutto. Na wstępie w rozdz.I Postanowienia ogólne (ust. 2.3 pkt. 1 lit. a) określono, że nagrody pieniężne to 30 000 zł netto i ten zapis jest prawidłowy. Ponadto, przy okazji ponownej weryfikacji zapisów regulaminu Zamawiający zauważył inny błędny zapis, tj. w ust. 3.7 pkt. 3  rozdz. II  regulaminu błędnie określono datę składania prac konkursowych jako 18.04.2016 r. . Jak traktuje harmonogram konkursu zawarty w ustępie 4.1 rozdz. I oraz zaproszenie do składania prac konkursowych termin na składanie prac konkursowych upływa dnia 04 kwietnia 2016 r. o godz. 13:00. 
  
 
 Pytania z dnia 08.02.2016 r. :
 
 
Pytanie 1
 
 
Proszę o weryfikację numerów działek wchodzących w zakres opracowania. Wśród działek drogowych wymieniona jest działka nr 1518/3, na której zlokalizowany jest amfiteatr. Ponieważ organizator dopuszcza rozbiórkę i wykorzystanie widowni amfiteatru w zakresie opracowania powinny znaleźć się również działki 943/3 i 944/3. Czy dopuszczalne jest częściowe zlokalizowanie zabudowy na działce 1519/2 ma której znajduje się hala sportowa? Jeśli nie, to czy należy zachować wymagane przepisami odległości od jej granicy, czy zabudowę basenu i hali można potraktować jako jeden kompleks budynków. Do kogo należą działki 942/8, 942/7, 941/12, 941/11 i 941/10? Czy są to działki budowlane? Czy jest dopuszczalne ich wykorzystanie? W zakresie opracowania jest działka 941/7, na której znajduje się połowa boiska, a nie ma działki 940/1, na której znajduje się jego druga połowa? Czy boisko należy zachować, czy rozebrać?
 

Odpowiedz Zamawiającego:
 
W Programie Użytkowym stanowiącym załącznik nr 14 do Regulaminu konkursu omyłkowo wśród działek drogowych wymieniona została działka nr 1518/3.
 
Potwierdzamy, że na działkach nr 1518/3 (powierzchnia 0,0599 ha), nr 943/3 (powierzchnia 0,0912 ha) i nr 944/3 (powierzchnia   0,0737 ha) zlokalizowany jest aktualnie amfiteatr. Rozbiórka tego obiektu jest opcją i dlatego ww. działki nie znalazły się w zestawieniu działek podanym w Programie Użytkowym. Informacje o nich zostają w niniejszej odpowiedzi na pytanie uzupełnione.
 
Zabudowę basenu i hali można potraktować jako jeden kompleks budynków wówczas dopuszczalne jest częściowe zlokalizowanie zabudowy na działce 1519/2 na której to znajduje się hala sportowa. Przy wyborze innego rozwiązania należy zachować wymagane przepisami odległości od granicy ww. działki.
 
 W przypadku działek 942/8 (powierzchnia 0,0782 ha), 942/7 (powierzchnia 0,0229 ha), 941/12 (powierzchnia 0,0415 ha), 941/11 (powierzchnia 0,0552 ha) i 941/10 (powierzchnia 0,0449 ha) prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane posiadać będzie także Zamawiający. Obszar objęty planowaną inwestycją w całości stanowi teren sportu i rekreacji (zgodnie z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania stanowiącego Załącznik nr  15 do Regulaminu konkursu) a ww. działki także przeznaczone są pod zabudowę i mogą być wykorzystane. Nie mniej jednak,  przy oznaczeniu terenu symbolem AA1US należy uwzględnić co następuje:
    
1) przeznaczenie podstawowe: tereny sportu i rekreacji;
2) przeznaczenie uzupełniające: tereny zabudowy usług kultury;
3) następujące zasady zagospodarowania terenu:
   a) dopuszcza się budynki i budowle związane z przeznaczeniem podstawowym i uzupełniającym,
   b) ustala się maksymalny wskaźnik zabudowy w wysokości 40% powierzchni terenu,
   c) ustala się minimalny wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej w wysokości 20%,
   d) dopuszcza się obiekty małej architektury,
   e) wyznacza się teren jako miejsce organizowania imprez masowych;
4) następujące zasady kształtowania zabudowy:
    a) dopuszcza się nad brzegiem zbiornika wodnego, obiekt o formie amfiteatru, którego wysokość nie może być większa niż 12 metrów,
    b) dopuszcza się dachy płaskie, jednospadowe, dwuspadowe lub wielospadowe o nachyleniu połaci do 45o, dla obiektu amfiteatru dopuszcza się dowolną formę zadaszenia.
 
 
W zakresie opracowania jest działka nr 941/7, na której znajduje się część istniejącego boiska, której niezabudowany fragment w razie potrzeby można wykorzystać na potrzeby budowy krytej pływalni. Nie wymieniono w programie użytkowym z kolei działki nr 940/1, na której znajduje się druga połowa ww. boisko, albowiem boisko pozostaje bez zmian. Można je ewentualnie wkomponować w całość projektowanego kompleksu.
 
 
Pytanie 2
 
Proszę o udostępnienie rzutów hali sportowej (mogą być schematyczne).
 

Odpowiedz Zamawiającego:
 
Zamawiający  udostępnia dodatkowo:
 
- Rzut przyziemia hali sportowej – wyciąg z projektu zamiennego dla hali sportowej,
 
-  Plan Zagospodarowania Terenu – wyciąg z projektu budowlanego hali sportowej z 1996 r.
 
Dokumenty te stanowią w kolejności Załącznik nr 20 i Załącznik nr 21 do Regulaminu konkursu dostępnego na stronie: http://projekt-kepno.bip.net.pl
 
 
Pytanie zadane dnia 02.03.2016 r.:

W warunkach konkursu piszecie Państwo że obliczenia energetyczne mają być w standardach audytu energetycznego, w opisie programu Lemur na stronach WFOŚ jest zapisane, że obliczenia wykonuje się sporządzając charakterystykę dla budynku referencyjnego i następnie charakterystykę dla budynku zawierającego rozwiązania proekologiczne i dalej porównując zapotrzebowanie na energię dla obu budynków. Czy zatem przedstawienie obliczeń jak dla programu Lemur jest prawidłowe czy musi być zachowana bezwzględnie forma audytu?"


Odpowiedz Zamawiającego:

Obliczenia energetyczne mają być w standardach audytu energetycznego w takim zakresie, aby można było na ich podstawie zastosować kryteria oceny wymienione w Regulaminie konkursu do oceny pracy konkursowej.  Uszczegółowienie obliczeń energetycznych będzie miało miejsce przy przygotowywaniu wniosku do programu Lemur , tj. na etapie wykonywania projektu budowlanego.

 

Pytanie z dnia 11.03.2016 r. :

W punkcie 3.9 "Programu użytkowego..." piszecie Państwo, że ocenie podlegać będą również rozwiązania umożliwiające między innymi zwiększenie ilości miejsc hotelowych.


Czy Zamawiający mógłby podać przykładową wielkość zwiększenia wyrażoną np. ilością miejsc hotelowych?

Czy istnieje możliwość nadbudowy budynku hali ponad kondygnację z pokojami hotelowymi?


Odpowiedz Zamawiającego:

Zgodnie z zapisami pkt. 1 Programu użytkowego budowy krytej pływalni (zał. nr 14 do Regulaminu konkursu) aktualnie w obiekcie hali widowiskowo – sportowej znajduje się hotel z 32 miejscami noclegowymi w 11 pokojach 2-, 3- lub 4 – osobowych. Ewentualna rozbudowa/dobudowa przy okazji zawarcia w pracy konkursowej rozwiązań zmierzających do połączenia projektowanego obiektu krytej pływalni z istniejącą halą sportową, zmierzać powinna do podwojenia ww. ilości miejsc noclegowych.

 

Zamawiający akceptuje możliwość ewentualnej nadbudowy budynku hali ponad kondygnację z pokojami hotelowymi zastrzegając jednocześnie, że to po stronie projektanta jest: weryfikacja zgodności koncepcji, a później projektu z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, sporządzenie inwentaryzacji budynku hali czy odpowiedniej ekspertyzy, a także spełnienie wymogów w zakresie p.poż. i innych przepisów prawnych.
 
Treść powyższych wyjaśnień, odpowiedzi na pytania i uzupełnień dokonanych przez Zamawiającego jest wiążąca dla wszystkich Wykonawców biorących udział w postępowaniu.